27-03-2024

Wiosenny piknik

Z okazji nadejścia wiosny, klasa 5a w ramach zajęć koła geograficznego, powitała najpiękniejszą porę roku piknikiem zorganizowanym nad Jeziorem Szczucze. Pyszny prowiant z soczystym arbuzem włącznie, wyśmienite humory, gra w piłkę nożną oraz zapasy w stylu wolnym na świeżym powietrzu. Takiej wiosny chcemy.

26-03-2024

"Młodzież Zapobiega Pożarom"

W środę, 20 marca 2024 r. w Golczewie odbyły się gminne eliminacje  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

25-03-2024

Teatralna wiosna w Szczecinie

Pierwszego dnia wiosny uczniowie klas siódmych i ósmej naszej szkoły wybrali się wraz z wychowawczyniami do Szczecina na spektakl Teatru Współczesnego pt. Ania z Zielonego Wzgórza, na sceniczną adaptację najsłynniejszej powieści XX wieku dla dzieci i młodzieży opowiadającą o tym, jak jedenastoletnią Anię przygarnia bezdzietne rodzeństwo - Maryla i Mateusz. I choć początkowo chcieli chłopca wkrótce okazuje się, że to właśnie Ania Shirley miała całkowicie odmienić ich życie. Niepokorna, uparta, obdarzona niezwykłą wyobraźnią dziewczynka ściąga na siebie i Zielone Wzgórze niemało kłopotów...

« poprzednie 1 2 3  [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 367   następne »