2024-02-25 17:08:26

We wtorek 20 lutego br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci 2023/2024 oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2023/2024.

W turnieju uczestniczyło 140 zawodników reprezentujących: Zespół Szkół Publicznych w Golczewie, Szkołę Podstawową Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, Szkołę Podstawową Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim, Szkołę Podstawową im. Juliana Grunera w Świerznie oraz Szkołę Podstawową w Wysokiej Kamieńskiej.

Po rozegraniu 20 emocjonujących spotkań prowadzonych przez pana Mateusza Krzemienia, reprezentującego Zachodniopomorski Związek Piłki Ręcznej w Szczecinie poznaliśmy Mistrzów Powiatu Kamieńskiego, którzy uzyskali awans do Regionu B.

Igrzyska Dzieci 2023/2024 - kategoria dziewcząt

I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Juliana Grunera w Świerznie
II miejsce - Zespół Szkół Publicznych w Golczewie
III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim
IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Wysokiej Kamieńskiej

Igrzyska Dzieci 2023/2024 - kategoria chłopców

I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim
II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Juliana Grunera w Świerznie
III miejsce - Zespół Szkół Publicznych w Golczewie
IV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim
V miejsce - Szkoła Podstawowa w Wysokiej Kamieńskiej

Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2023/2024 - kategoria dziewcząt

I miejsce - Zespół Szkół Publicznych w Golczewie
II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim

Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2023/2024 - kategoria chłopców

I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim
II miejsce - Zespół Szkół Publicznych w Golczewie
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Wysokiej Kamieńskiej

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Dziewczęta:

Anna Wereszczyńska, Oliwia Kwiatkowska, Maja Kocyła, Aleksandra Graczyk, Martyna Kamińska, Martyna Podgórska, Anna Luhova, Julia Odrzywolska, Hanna Kaczyńska, Klaudia Włodarczyk, Nadia Pawluś, Gabriela Bott, Hanna Przybylska, Amelia Gawrońska, Antonina Kozioł, Julia Wiśniewska, Maja Wiśniewska, Maja Pobucewicz.

Chłopcy:

Szymon Hałuszko, Szymon Pacha, Kacper Jaworski, Szymon Jędrzejewski, Mikołaj Królikowski, Antoni Paluch, Antoni Tokarczyk, Krzysztof Kluska, Kuba Włodarczyk, Piotr Witczak, Bartosz Przychodzeń, Piotr Dominik, Marcin Dominik, Adam Lisiecki, Jakub Siedlecki, Wojciech Skaza, Jakub Szarek, Miłosz Podlewski.

Opiekunowie : Mirosław Kołodziej, Klaudia Trojan-Knowa, ks. Andrzej Kapuściński

Wszystkie zespoły z rąk pana Marka Szymańskiego, Powiatowego Koordynatora Imprez Sportowych w Kamieniu Pomorskim otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim.