2024-03-25 08:33:07

Wycieczka do Wolińskiego Parku Narodowego

Dnia 12.03.2024r. uczniowie klasy VB wraz z grupą realizującą projekt "Od polskiego wybrzeża Bałtyku  po węgierską Pusztę”, uczestniczyli w wycieczce wędrując szlakami Wolińskiego Parku Narodowego. Pierwszym miejscem, który zwiedziliśmy była Zagroda Pokazowa Żubrów. Jedno z najsłynniejszych miejsc, o którym opowiedziała ciekawostki nasza uczennica Alicja Adamowicz oraz zaproszona Pani Przewodnik z Wolińskiego Parku Narodowego.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była Kawcza Góra, która jest najwyższym wzniesieniem Pasma Wolińskiego. Wiadomościami na ten temat pochwalił się Michał Leus zdradzając nam ciekawostki dotyczące  tego miejsca.  Z Kawczej Góry  przepiękny widok rozprzestrzeniał się nad Zatokę Pomorską i schody, które są punktem widokowym łączącym  plażę ze szczytem Kawczej Góry. Podziwialiśmy florę i faunę Parku, jego uroki, szlaki turystyczne zagłębiając się w zdobycie  dodatkowych wiadomości z tablic informacyjnych znajdujących się przy szlakach turystycznych.

Nasza wycieczka zakończyła się w Muzeum Przyrodniczym, gdzie byliśmy ugoszczeni przez pracowników Wolińskiego Parku. Uczniowie także wykazali się swoją wiedzą rozwiązując test na temat "Zostań Przyjacielem Lasu”. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody.

Czas spędzony w przemiłej atmosferze, na łonie natury to wspaniała lekcja biologii.