2024-03-25 08:37:05

Teatralna wiosna w Szczecinie

Pierwszego dnia wiosny uczniowie klas siódmych i ósmej naszej szkoły wybrali się wraz z wychowawczyniami do Szczecina na spektakl Teatru Współczesnego pt. Ania z Zielonego Wzgórza, na sceniczną adaptację najsłynniejszej powieści XX wieku dla dzieci i młodzieży opowiadającą o tym, jak jedenastoletnią Anię przygarnia bezdzietne rodzeństwo - Maryla i Mateusz. I choć początkowo chcieli chłopca wkrótce okazuje się, że to właśnie Ania Shirley miała całkowicie odmienić ich życie. Niepokorna, uparta, obdarzona niezwykłą wyobraźnią dziewczynka ściąga na siebie i Zielone Wzgórze niemało kłopotów...
Szukając wiosny (w dość jesiennej aurze) skusiliśmy się na spacer po Wałach Chrobrego, a w pogoni za słońcem zawitaliśmy do Muzeum Narodowego na wystawę Misterium światła.
W drodze powrotnej wstąpiliśmy na wspólny posiłek. W miłej atmosferze wróciliśmy do domów.