2024-04-22 10:17:36

Sukces uczniów w XLV Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W piątek 19 kwietnia br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim odbył się Etap Powiatowy XLV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych. Celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej oraz popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się na drogach. Podobnie jak w poprzednich edycjach, rywalizacja odbywała się w konkurencjach: ze znajomości przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazdy sprawnościowej rowerem na torze przeszkód i w miasteczku ruchu drogowego.

W tym roku najlepszą drużyną w roczniku 2012 i młodsi okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Golczewie, tuż za uczniami z Golczewa uplasowali się zawodnicy Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim, na najniższym stopniu podium znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Stuchowie.
W klasyfikacji indywidualnej najlepiej zaprezentowała się Patrycja Graj ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim,
na drugim miejscu uplasowała się Kaja Król, natomiast trzecie miejsce przypadło Adamowi Beck oboje ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Golczewie.
Opiekunem grupy była p. Joanna Sztukin.

Podczas konkursu na uczestników oraz opiekunów czekał ciepły poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie Staszic działające przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim.

Drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w składzie: Kaja Król, Kalina Adamowicz, Mikołaj Szymanowski i Adam Beck, będzie reprezentowała nasz powiat w konkursie na szczeblu wojewódzkim 22 maja w Człopie.