Aktualności

30-01-2023

Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach

Uczennice klasy ósmej Julia Kolec, Zuzanna Zając, wraz z uczniem klasy piątej Michałem Leusem przygotowali projekt dotyczący zagrożeń w dzisiejszym świecie dotyczący młodzieży szkolnej.  Głównym celem jest zapobieganie używaniu substancji psychoaktywnych, w szczególności nowych narkotyków, e-papierosów a także alkoholu i leków w niewłaściwy sposób przez osoby młode. Uczniowie w sposób bardzo szczególny chcą zwrócić uwagę swoim kolegom na konsekwencje takich zachowań i problemów z tym związanych.

więcej »

30-01-2023

Szkolny Konkurs "MAGIA BOŻEGO NARODZENIA Z MATEMATYKĄ" rozstrzygnięty!

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wdrożenia matematyki w nastrój świąteczny poprzez udział w konkursie ,,Magia Bożego Narodzenia z matematyką”. Każdy mógł wybrać jedną z trzech prac do zrobienia:

  • wykonanie świątecznej lub choinkowej ozdoby, która musiała zawierać elementy matematyczne,
  • wykonanie kartki świątecznej prezentującej treści/zadania matematyczne oraz oddającej klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i obchodów Nowego Roku,
  • wykonanie prezentu matematycznego w formie bryły przestrzennej.

więcej »

23-01-2023

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy był długo wyczekiwaną atrakcją przez dzieci. Tym bardziej długo wyczekiwaną np. przez klasy trzecie, bo spowodowaną przerwą z powodu pandemii. W naszej szkole odbył się on 18 stycznia.
Podczas takiego wydarzenia dzieci mogą wcielić się w kogoś innego, przebrać się za znaną i lubianą postać bajkową i wyglądać inaczej niż zwykle. Można było spotkać wróżki, księżniczki, rycerzy, policjantów, strażaków, a także Spider-Mana czy Batmana. Wszystkie dzieci przebrane w kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki, którą zapewnił wodzirej - nauczyciel z naszej szkoły. Podczas balu odbywały się różnorodne zabawy taneczne, które przysporzyły wiele radości najmłodszym.

więcej »

« poprzednie 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22  [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 344   następne »