20-01-2020

JASEŁKA "Światłość w ciemności świeci" w wykonaniu naszych uczniów

Jak co roku Boże Narodzenie w golczewskiej szkole było podkreślone poprzez przedstawienie jasełkowe. Grupa teatralna liczyła 34 osoby z klas II-VIII. Poprzez słowo, taniec i śpiew pragnęliśmy odtworzyć historię narodzin Jezusa, wplatając w fabułę życie św. Franciszka z Asyżu. To właśnie od tego  średniowiecznego świętego rozpoczęła się budowa szopek czy grot betlejemskich i odgrywanie ról w jasełkach. Ciekawa historia opowiedziana przez dzieci została kilkakrotnie wystawiona przed publicznością. Po tygodniach pracy nad ruchem scenicznym wystąpiliśmy 9 stycznia podczas X Wojewódzkiego Przeglądu Jasełek w Kamieniu Pom. Stanęliśmy do rywalizacji z kilkunastoma  zespołami. Mieliśmy ogromną satysfakcję z występu w tak dużym konkursie i reprezentowaniu naszej szkoły wśród innych szkół  z dużych miast.

14-01-2020

Zmiana terminu zebrania

Zebranie z rodzicami zostaje przeniesione
na 3 lutego 2020 r., godz. 16.30.

14-01-2020

Akcja charytatywna w Szkole Podstawowej w Golczewie - Dar serca dla dzieci z Kenii!

Akcja charytatywna w Szkole Podstawowej w Golczewie

Dar serca  dla dzieci z  Kenii!
Styczeń 2020.
W czasie ferii katecheci ze Szczecina wybierają się do Kenii, aby  zawieźć dary i żywność dla dzieci w Kipsing.  Nasza szkoła z parafią objęła adopcją na odległość czworo dzieci. Możemy pomóc  zebrać dla nich prezenty  potrzebne do nauki: ołówki, kredki,  skakanki,dmuchane piłki, do higieny: mydło, pasta, szczoteczki do zębów i coś dla przyjemności np.lizaki.

« poprzednie 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22  [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 257   następne »