2023-03-27 16:18:16

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

W piątek, 24 marca 2023 r. w Golczewie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

W eliminacjach gminnych turnieju udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie oraz Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej.

Grupa I (Klasa I-IV):
1. Adam Adamowicz - ZSP Golczewo
2. Mateusz Szymanek - ZSP Golczewo
3. Adam Beck - ZSP Golczewo

Grupa II (Klasa V-VIII)
1.Maja Rząsa - SP Wysoka Kamieńska
2. Karol Adamczyk - ZSP Golczewo
3. Martyna Szabat - SP Wysoka Kamieńska

Najmłodszy Uczestnik: Adam Beck - ZSP Golczewo

Laureaci eliminacji gminnych (OTWP) będą reprezentować Gminę Golczewo w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 21 kwietnia 2023 r. w Kamieniu Pomorskim.

Składamy serdecznie podziękowania opiekunom Pani Annie Talar oraz Panu Mirosławowi Kołodziejowi za przygotowanie młodzieży do konkursu, za organizację eliminacji gminnych Prezesowi Zarządu Miejsko-Gminnego OSP RP w Golczewie druhowi Przemysławowi Opowiczowi oraz Komendantowi Gminnej Ochrony Przeciwpożarowej druhowi Dariuszowi Niemczyckiemu, a także Przewodniczącemu Komisji ds. Młodzieży Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Zachodniopomorskiego druhowi Ryszardowi Ciślakowi za wsparcie i pomoc w pracach komisji konkursowej.

Organizatorami turnieju byli: Burmistrz Golczewa, Zarząd Miejsko-Gminny OSP RP w Golczewie oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie.