2023-04-27 09:25:31

Ziemia to jedyne miejsce do życia, jakie jest nam dane, dlatego my, jej mieszkańcy, musimy zadbać o to, by była domem także dla przyszłych pokoleń.

Od ponad pół wieku, kwietniowe obchody są okazją do zwrócenia uwagi na problemy związane z degradacją środowiska, a w ostatnich latach także ze zmianami klimatycznymi. Obecnie Dzień Ziemi obchodzony jest w ponad 190 krajach.

Uczniowie naszej szkoły we współpracy z Nadleśnictwem Rokita wzięli udział akcji #sprzątaMY, której organizatorem są Lasy Państwowe. Wyposażeni w rękawiczki i worki wraz z opiekunami sprzątali wyznaczone tereny. Niestety ilość porzuconych śmieci wprawiła nas w osłupienie, worki bardzo szybko się zapełniały. Na koniec wszyscy posilili się upieczonymi kiełbaskami na ognisku.