2012-11-04 18:51:33

Dzień Seniora

Spotkania emerytów odbywają się cyklicznie w październiku z okazji Dnia Seniora oraz w styczniu noworoczne. Uczniowie uczestniczący w zajęciach Koła Technicznego każdorazowo wykonują dla Nich niespodzianki. W latach ubiegłych były to: stroiki świąteczne, serwetki, kwiaty wykonane techniką origami, kwiaty z bibuły, jeżyki z makaronu na kamieniach, symboliczne worki z pieniędzmi, a w tym roku obdarowaliśmy 150 członków PZERiI Koła Terenowego w Golczewie poduszkami. Uczniowie przygotowywali je przez kilka godzin zajęć. Kolejne etapy produkcyjne polegały na: krojeniu tkaniny, szyciu na maszynie, przekładaniu na właściwą stronę, napełnianiu sylikonowymi gąbkami i ponownym szyciu. Najważniejsze, że wykonane niespodzianki przyniosły wiele radości zarówno uczestnikom spotkania, jak i dzieciom podczas ich przygotowania.