2012-12-17 18:57:04

Napisz "Fraszkę" - bądź zwycięzcą!

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny jest prowadzony przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury w Warszawie, które od wielu lat organizuje na terenie całej Polski konkursy edukacyjne. W tym roku nasi uczniowie startowali w kategorii „Młodzik” (klasy V-VI) i „Gimnazjalista”. Kodowane karty odpowiedzi zostały już wysłane. Oczekując na wynik wyrażam przekonanie, że udział w konkursie dostarczył naszym uczniom rozrywki umysłowej i sprawdził ich umiejętności. Nie jest to jedyny konkurs polonistyczny, który odbył się w naszej szkole. Szkolne eliminacje wyłoniły naszych reprezentantów do kuratoryjnego Konkursu Języka Polskiego z Elementami Historii i 10 listopada w Kamieniu Pomorskim o kwalifikacje do etapu wojewódzkiego walczyła trójka uczniów z klas szóstych. W październiku, w Tygodniu Pisania Listów – od 9 do 15 października wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim na List pt. „Powroty”, w X Ogólnopolskim Konkursie Ładnego Pisania oraz w znanej już wszystkim ogólnopolskiej akcji wysyłania listów do chorych dzieci – „Marzycielska poczta”, w której wzięły udział całe klasy: IVc, Va, VIa i VIb. Brawo, listy te przyniosły chorym dzieciom ogromną radość, wiele osób odpisało na nasz list, a inni pozostawili w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list. Przynieśliśmy wiele radości dzieciom i to jest najważniejsze. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów aktywności, wiedzy i pasji twórczej. Przed nami kolejne wyzwania: Ogólnopolski Konkurs Ojczyzny Polszczyzny oraz Przeglądy Teatralne.