2012-12-17 19:26:45

W poszukiwaniu tradycji bożonarodzeniowych

Dnia 11 grudnia uczniowie klas czwartych wraz z wychowawczyniami wyruszyli w poszukiwaniu tajników produkcji bombek. Jednodniowa wycieczka podzielona była na dwa etapy. Pierwszy z nich, to wizyta w „Wiosce Hobbitów”, gdzie uczniowie podczas zajęć warsztatowych wykonywali ozdoby choinkowe z papieru oraz poznawali i pogłębiali swoją wiedzę na temat zwyczajów bożonarodzeniowych. Ciekawostką był piec stojący w izbie i możliwość ogrzania się na zapiecku. Druga część, to wizyta w fabryce bombek. Podczas pobytu w fabryce uczniowie zwiedzili poszczególne działy produkcyjne. Każdy uczestnik otrzymał w prezencie bombkę ze swoim imieniem. Na zakończenie można było dokonać zakupów do sklepiku z ozdobami choinkowymi. W czasie tej wycieczki dowiedzieliśmy się, że praca przy produkcji bombek jest niełatwa i mozolna. Zwiedzanie fabryki dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń, o których przypominać będą nam błyszczące w świetle choinkowe bombki.