2013-01-09 03:54:21

XXI Finł WOŚP

W najbliższą niedzielę (13 stycznia 2013r.) 20 wolontariuszy z naszej szkoły będzie brało udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

21. Finał

Dla ratowania życia dzieci
i godnej opieki medycznej seniorów.

Jak wygląda wolontariusz

Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka- naklejki, drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu) i identyfikator. Szczególnie ważny jest ten ostatni. To dzięki niemu wiemy czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniążki rzeczywiście jest wolontariuszem.

Na identyfikatorze znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora oraz kod QR.

Po co kod QR?
W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, we współpracy z Play, uruchomiła aplikację mobilną. Dzięki niej możecie oznaczać napotkanych wolontariuszy. Ten, który zostanie najwięcej razy „zeskanowany” otrzyma nagrodę.

Wolontariusze, pamiętajcie by nosić identyfikatory w miejscu widocznym. Cała reszto świata, ściągaj appkę  i skanuj wolontariuszy!