2013-01-24 06:13:13

Samorząd Uczniowski i jego działania

Samorząd Uczniowski – praca uszlachetnia

Głównym celem  Samorządu  Uczniowskiego jest poszerzanie działalności pracy szkoły oraz promowanie szkoły w środowisku a także zachęcanie dzieci do pracy na rzecz uczniów ZSP w Golczewie, uwrażliwienie ich na działalność charytatywną oraz organizowanie uroczystości szkolnych. Uczniowie pracujący w SU przygotowali różne uroczystości szkolne i środowiskowe: Dzień Edukacji Narodowej (życzenia i prezenty), dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka, pamiętaliśmy o tych, którzy odeszli poprzez zapalenie zniczy na grobach byłych pracowników szkoły, Mikołajki konkurs „Anioł” z okazji obchodów dnia Mikołajek, Mikołaj Samorządu Uczniowskiego (składanie życzeń i wręczanie słodkości uczniom).

Przeprowadzone zostały także dwie akcje charytatywne:
- Góra Grosza (zebraliśmy 228,00zł)
- Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (zebraliśmy 5589,54zł)
- Chętnie dzielę się z innymi.

Kolejna uroczystość to dyskoteka z okazji Walentynek. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w spotkaniach. Sumiennie wykonywali powierzone im zadania.