2013-06-23 19:46:18

Konkursy

W minionych miesiącach nasi uczniowie uczestniczyli w różnorodnych konkursach indywidualnych i klasowych.  Swoją wiedzą i umiejętnościami wykazywali się w konkursie matematycznym KANGUR, którego uczestnikami byli: Jakub Pajestka, Kamila Adamowicz, Jakub Szymanowski, Michał Kalinowski oraz  Natalia Lis.

Odbył się także Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego, w którym Krzysztof Pycka na poziomie klas szóstych zajął I miejsce, Jakub Cieśluk na poziomie klas piątych zajął II miejsce a Krzysztof Grzejszczak na poziomie klas czwartych zajął II miejsce.

Uczniowie mogli także wykazać się jako graficy komputerowi i wykonali rysunki przedstawiające wiosnę. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas I-III oraz IV-VI.
Na poziomie klas I-III:
I miejsce zajęła Karolina Kurczak, II miejsce Igor Szukalski, III miejsce Natalia Furmanek.
Na poziomie klas IV-VI:
I miejsce zajął Maciej Owczarek, II miejsce Paweł Suszek, III miejsce Krystian Kochanowicz.

„Magiczne krzesło” to konkurs, w którym należało wykonać grupowo lub indywidualnie krzesło spełniające życzenia. Klasa IVb  zdobyła I miejsce, II miejsce zdobył Konrad Biskupski, a III miejsce uczniowie klasy IV c: Julia Bartniczuk, Filip Dusiak, Maciej Jordan i Michał Kalinowski.

Nasi uczniowie miel swój udział także w Kuratoryjnym Konkursie Języka Polskiego z Elementami Historii: Dominika Pietrzak, Kamila Adamowicz, Jakub Pajestka, Jakub Szymanowski, Aleksandra Suchomska, Sara Urbanowicz, Oskar Rabczenko,  Kacper Bociański i Natalia Lis. Dominika Pietrzak uzyskała status finalistki. Brawo!

Jakub Pajestka zdobył także nagrodę w konkursie przyrodniczym.