2013-10-29 20:03:29

Obudźmy nasz ogród

Nauka poprzez działanie i aktywne uczestnictwo w zajęciach to coś, co uczniowie lubią. Klasa V "b" zmierzyła się z lekturą "Tajemniczy ogród" F.H. Burnetta w niestandardowy sposób. Uczniowie wzięli udział w grze zatytułowanej "Obudźmy nasz ogród". Zbierali informacje, pokonywali trudności, rozwiązywali zadania różnego typu, opracowywali strategię wykonywania plansz oraz uczyli się współpracy z kolegami. Gra okazała się dla nich pasjonująca; taka forma pracy z lekturą była dla uczniów znakomitą zabawą, a wystawę przygotowywali z wielkim zaangażowaniem. Efekty pracy wszystkich grup zostały przedstawione na korytarzu szkolnym, natomiast każda grupa otrzymała ocenę. Opiekę nad zadaniami sprawowała nauczycielka języka polskiego pani Zdzisława Biernacka.