2014-04-16 11:11:05

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie

W naszej szkole odbywają się zajęcia Uczniowskiego Klubu Sportowego, podczas których uczniowie doskonalą swoje umiejętności sportowe. Każdego roku biorą udział i reprezentują szkołę w licznych zawodach, turniejach i rozgrywkach. Rok szkolny 2013/2014 okazał się szczególny pod względem sukcesów sportowych.
Najlepsi w powiecie w piłce ręcznej okazali się reprezentanci naszej szkoły zajmując pierwsze miejsca w kategorii dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Dziewczęta w kolejnych rozgrywkach osiągnęły półfinał województwa, kończąc swój udział na VII miejscu.
W piłce siatkowej również uzyskały wysokie wyniki: zajmując I miejsce w powiecie, II miejsce w regionie oraz VII miejsce w województwie.
Wszystkie rozgrywki odbywały się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Choć nie mamy klas o profilu sportowym, to nasi uczniowie prezentują wysoki poziom gry, równy z poziomem graczy z klas i szkół sportowych.