2014-06-09 10:15:38

Wszystkie dzieci nasze są... czyli Dzień Dziecka 2014 w Golczewie

Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiono w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom z całego świata, dlatego też zgodnie z tą ideą 30 maja, w piątek w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie obchodziliśmy Dzień Dziecka oraz dzień sportu. Na dzieci, począwszy od przedszkolaków, uczniów podstawówki, a skończywszy na młodzieży gimnazjalnej, czekało wiele atrakcji.

Impreza, której współorganizatorem był Burmistrz Golczewa, Zespół Szkół Publicznych i Rada Rodziców ZSP w Golczewie, GOKiS oraz GKds.RPA, rozpoczęła się o godzinie 800 międzyklasowymi rozgrywkami sportowymi.

O godzinie 10.00 nastąpiło uroczyste rozpoczęcie święta pod czujnym okiem Dyrekcji ZSP w Golczewie oraz Rady Rodziców tejże szkoły. Naszą uroczystość uświetnili wspaniali goście: Burmistrz Golczewa pan Andrzej Danieluk, proboszcz golczewskiej parafii ks. Jacek Fabisiak, pan Konstanty Kmuk członek Zarządu Koła Terenowego w Golczewie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, pani Teresa Waszczenko prezes SPZG, pani Kazimiera Latawiec kierownik OPS w Golczewie oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
i Sportu pani Barbara Urbanowicz.

Tegoroczne święto to zabawa z wróżkami i czarodziejami W krainie magii
i czarów
. Gościnnie w imprezie wzięli udział podopieczni z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło Terenowe w Kamieniu Pomorskim.

Oczywiście nie zabrakło trampoliny, którą udostępnili nasi przyjaciele
ze Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej, pokazów strażackich, „kąpieli” w basenie z kulkami. Nad całością górowali aktorzy z grupy artystycznej Vivaldi. Na dzieci i dorosłych czekały panie, które malowały buzie, a nieco starsi mieli okazję pojeździć motorami. Dzieci starały się uwiecznić ten dzień w konkursie plastycznym. Najlepszych nagrodzono.

To był wspaniały Dzień Dziecka. Okazało się, że wśród nas jest dużo wróżek, które zaczarowały tej jeden dzień w golczewskiej szkole.

Dziękujemy wszystkim sponsorom:

1.      Panu Jaromirowi Marks Nauka Jazdy w Golczewie

2.      Panu Wojciechowi Rybackiemu Stacja Paliw w Golczewie

3.      Mariuszowi Wawrzyńskiemu – Biuro Rachunkowe Wawrzyńscy

4.      Panu Piotrowi Hołub z FOREST SERWICE Zakład Usług Leśnych w Kliniskach Wielkich

5.      Radzie Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Golczewie

6.      Panu Andrzejowi Polańskiemu z firmy Pozyskiwanie Drewna Zagospodarowanie Lasu

7.      Panu Dariuszowi Czerwonce z Gospodarstwa Rolnego w Upadłych

8.      Państwu Kwiatkowskim z Gospodarstwa Rolnego w Dargoszewie

9.      Pani Jolancie Poreda - Radeckiej z Prywatnej Praktyki Stomatologicznej w Golczewie

10.  Panu Krzysztofowi Skaza z Zakładu Pogrzebowego Morfeusz

11.  Panu Romanowi Dorniakowi