2010-10-19 16:00:13

DEN 2010

14. października jest Dniem Edukacji Narodowej. W ZSP w Golczewie dzień ten został uświetniony odsłonięciem tablicy pamiątkowej ufundowanej przez nauczycieli, a poświęconej pierwszym organizatorom oświaty w Golczewie po II Wojnie Światowej. Uroczystość rozpoczęła się w świetlicy szkolnej od przedstawienia pierwszych golczewskich nauczycieli: Aleksandra Zawiszę, Józefa Grzeszczyka i Eugenię Mizik. Uczestnicy obejrzeli na ekranie prezentację dawnych szkolnych zdjęć, która była wyświetlana w czasie wspólnego śpiewania uczniów i nauczycieli. Zaproszeni goście nie kryli wzruszenia, gdy mogli obejrzeć siebie z dawnych lat.

Uroczystość odsłonięcia tablicy odbyła się na szkolnym placu apelowym. Obecni byli przedstawiciele władz Golczewa, dyrektorzy i nauczyciele szkoły w Golczewie oraz uczniowie. Odsłonięcia dokonały wnuki i prawnuki pierwszych organizatorów oświaty w Golczewie.