2014-06-11 12:00:59

WYSTAWA CHEMICZNA

W dniach 02.06.14 – 13.06.14 r. z okazji Dnia Chemii w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie zorganizowana została ekspozycja prac poświęcona chemii. Na wystawie zostały zaprezentowane najciekawsze prace konkursowe wykonane przez uczniów naszej szkoły.

Od trzech lat w Gimnazjum w Golczewie obchodzony jest w szkole Dzień Chemii, który poprzedzony został różnymi konkursami:

• Konkurs na plakat pt. „Układ okresowy pierwiastków”.
  • Konkurs na księgę pt. „Księga ciekawej chemii”.
  • Konkurs na makietę pt. „Szalony chemik”.
  • Konkurs na grę dydaktyczną z chemii.

Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem, oceniana była pomysłowość, oryginalność, estetyka. Owocami pracy uczniów są układy okresowe pierwiastków, makiety szalonych chemików, księgi chemiczne, modele atomów, gry edukacyjne, takie jak Piotruś i Memory chemiczne. Pomimo dużego wkładu pracy  uczniowie odczuwali  satysfakcję z efektów końcowych swych dokonań. Wykonane prace będą bardzo pomocne dla uczniów, posłużą w dalszej edukacji wszystkich gimnazjalistów, jak i umilą oraz urozmaicą przyszłe zajęcia lekcyjne z chemii.

Najciekawsze prace zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie, gdzie można było podziwiać talenty młodych twórców. Na wystawie można było zobaczyć kolorowe i ciekawe książki o chemii, oryginalne układy okresowe pierwiastków. Dopełnieniem wystawy były kolorowe dekoracje przedstawiające modele związków chemicznych.  A całą wstawę „nadzorowały” makiety szalonych chemików.

Ekspozycja prac wzbudziła niemałe zainteresowanie wśród szkolnej młodzieży. Możność oglądania własnych prac na wystawie, zestawienie ich z pracami innych dzieci jest bodźcem do dalszego wysiłku, daje poczucie wartości i stanowi zachętę do dalszej pracy.

Organizatorami konkursów i wystawy były Panie: Joanna Pajestka i Justyna Suszek.