2014-06-13 10:28:51

Wycieczka do Solca Kujawskiego i Torunia

Dnia 5 czerwca uczniowie klas czwartych wybrali się  wspólnie z wychowawczyniami na dwudniową wycieczkę do Solca Kujawskiego i Torunia. Pierwszego dnia zwiedzali Park Jurajski w Solcu Kujawskim, uczestniczyli w warsztatach paleontologicznych oraz obejrzeli seans w Kinie Emocji. Kolejna atrakcja, którą uczestnicy mogli podziwiać to Planetarium w Toruniu, gdzie obejrzeli film pt. „Mój Kumpel Niko”. W następnym dniu wykazywali się zdolnościami kulinarnymi podczas warsztatów w Żywym Muzeum Piernika. Właśnie tu dzieci dowiedziały się z czego wyrabiane są pierniki. Każdy wykonał własnoręcznie piernik i zabrał go na pamiątkę do domu. Popołudnie upłynęło na zwiedzaniu miasta Torunia, Zamku oraz Krzywej Wieży. Dzień zakończył się rejsem statkiem po Wiśle. Dzieci wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone i z pytaniem: dokąd pojedziemy w przyszłym roku?