2014-11-14 12:38:33

Spotkanie z Absolwentką naszej szkoły

Głównym celem zajęć pozalekcyjnych z języka angielskiego jest kształcenie umiejętności językowych. Nauczyciele w naszej szkole poprzez nauczanie języka obcego nowożytnego, kształtują postawy ciekawości, tolerancji i otwartości wobec innych kultur. O tym, jak ważna jest nauka języków obcych w życiu codziennym i pracy zawodowej mogli dowiedzieć się uczniowie podczas spotkania uczniów klas piątych i szóstych z absolwentką Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Golczewie Panią Joanną Bednarczyk. Pani Joanna została zaproszona na zajęcia pozalekcyjne, aby opowiedzieć o swojej pracy, a przede wszystkim jak nauka języków obcych pomogła jej w rozwijaniu zainteresowań. Naukę języka angielskiego i niemieckiego Pani Joanna rozpoczęła w naszej szkole, następnie uczyła się w Szczecinie, potem wybrała studia w Warszawie, tam doskonaliła język angielski, ale poznawała też język chiński. Dzięki swoim zdolnościom i umiejętnościom językowym mogła podróżować po świecie. Takim sposobem trafiła do Chin, gdzie kontynuowała naukę języka chińskiego i poznawała tradycje tego kraju. Obecnie pracuje w Wielkiej Brytanii jako tłumacz i nauczyciel języka chińskiego. Na spotkaniu, które odbyło się 13 listopada, dzieci zadawały wiele pytań, które dotyczyły Chin, ale także nauki języków obcych. Uczniowie pytali o konkretne słowa, ponieważ alfabet w języku chińskim nie istnieje. Aby poprawnie porozumiewać się należy nauczyć się około 6 tysięcy znaków. Podczas tego spotkania uczniowie uczyli się jak liczyć do dziesięciu, jak posługiwać się pałeczkami podczas jedzenia oraz kilka słów, które są nam najbliższe: mama, tata, brat, siostra, dziecko, szkoła itp. Cieszymy się, że Absolwenci naszej szkoły osiągają duże sukcesy w nauce i pracy, a swoją wiedzą potrafią dzielić się z młodszym pokoleniem.

Elżbieta  Kulesza