2015-02-03 18:44:13

Wspomnienia z ferii

W czasie ferii zimowych uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w wyjazdach do planetarium, kina oraz na basen i lodowisko. W wyprawie do Szczecina uczniowie klas I-VI poszerzali swoją wiedzę astronomiczną w Planetarium Akademii Morskiej. Podczas prezentacji śledzili wędrówkę gwiazd na niebie północnym, równikowym i południowym podczas księżycowej nocy. Słuchając ciekawej opowieści zostali wprowadzeni w tajniki astronawigacji. Poznali główne konstelacje, słuchali ciekawych legend związanych z gwiazdami oraz uczyli się rozpoznawania gwiazdozbiorów. Następnie oglądali film pt. „Noc w muzeum 2”. Wyjazd do Kołobrzegu to także wiele atrakcji, przede wszystkim rozwijających tężyzną fizyczną i oczywiście dobra zabawa.