2015-02-03 18:45:11

Z wizytą w Schronisku

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Golczewie udali się z wizytą do Komunalnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach. Dostarczyli dużą ilość, zgromadzonego w ramach akcji pomocowej, pożywienia oraz przedmiotów do pielęgnacji zwierząt. Podczas spotkania z p. Martą Stępień dowiedzieli się, między innymi, o sposobach opieki i pielęgnacji psów, o zasadach wolontariatu oraz o zadaniach Schroniska. Zobaczyli warunki, w jakich przebywają psiaki. Byli pod ogromnym wrażeniem tego spotkania i w drodze powrotnej opowiadali o swoich spostrzeżeniach. Wizyta w Schronisku dała możliwość propagowania humanitarnego postępowania ze zwierzętami oraz kształtowania właściwego stosunku człowiek-zwierzę.