2015-03-09 11:04:52

"Noc z matematyką"

Dnia 27.02.2015 r. w naszej szkole odbyła się "Noc z matematyką". Wzięli w niej udział uczniowie klas III gimnazjum pod opieką  pań nauczycielek: Marzeny Golec oraz Wiesławy Trepkowskiej.  Noc matematyczna miała na celu kształcenie intelektu młodego człowieka, bogacenie jego osobowości, zainteresowań matematyką i wszelkimi rozrywkami umysłowymi.

Młodzież swoje  nocne świętowanie rozpoczęła od zapoznania się z regulaminem, a następnie rozgrzewką  w matematyczne gry planszowe.  Celem przewodnim nocy miał być „Matematyczny Turniej Drużyn” , w ramach którego wyodrębniono 7 grup. Każda z nich  rywalizowała ze sobą w trzech etapach:

-układanki przestrzenne,

-krzyżówki sudoku,

-nietypowe, ciekawe zadania.

Rolą każdej było uzyskanie jak największej ilości punktów w poszczególnych etapach.   Rozwiązywanie zadań umilił uczniom poczęstunek składający się z pizzy i słodkich przekąsek. Po ciężkich zmaganiach zorganizowano gry ruchowe na sali gimnastycznej co spotkało się z ogromnym entuzjazmem.

Z równie wielkim zainteresowaniem spotkał się matematyczny turniej "Jeden z dziesięciu", dzięki któremu można było uzyskać dodatkowe oceny z matematyki.

Do końca uczestnikom towarzyszyły różnorodne łamigłówki logiczne, maratony filmowe, przez co nie sposób było narzekać na nudę. Następnego dnia wszyscy zmęczeni, lecz zadowoleni, udali się do swoich domów.

Ta noc z pewnością dostarczyła wszystkim wielu atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Karolina Czerwonka, kl. III a