2015-03-22 09:57:23

Dominika będzie w kolejnym etapie konkursu OTWP

W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie 11 marca 2015 r. odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Rywalizacja przebiegała w dwóch grupach: szkoła podstawowa i gimnazjum. Łącznie uczestniczyło w nich 15 uczniów z gminy Golczewo. Rozwiązywali oni test składający się z 30 pytań, dotyczących między innymi - przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, sprzętu pożarniczego oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Najlepszymi wiadomościami z zakresu pożarnictwa wykazali się następujący uczniowie:
SZKOŁA PODSTAWOWA GR. I
1 miejsce -  Wiktor Markiewicz  Szkoła Podstawowa Golczewo
2 miejsce -  Agata Wyka              Szkoła Podstawowa Golczewo
3 miejsce -  Olaf Pawełczyk         Szkoła Podstawowa Wysoka Kamieńska

GIMNAZJUM GR.II
1 miejsce -  Dominika Szymczak    Gimnazjum Golczewo
2 miejsce - Sara Urbanowicz          Gimnazjum Golczewo
3 miejsce  - Zofia Kotarak              Gimnazjum Golczewo

NAJMŁODSZY UCZESTNIK TURNIEJU
Maciej Okoń – Szkoła Podstawowa  Wysoka Kamieńska

Turniej cieszył się dużą popularnością wśród młodzieży, a laureaci zakwalifikowali się do powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się 20 marca 2015 r. w Kamieniu Pomorskim.