2015-03-22 21:59:19

Ze słownikiem za pan brat

11 marca 2015 roku w ramach lekcji języka polskiego klasy trzecie gimnazjum odwiedziły szkolną czytelnię. Uczestniczyli w spotkaniu, które prowadziła pani Monika Grządzielska.

Podczas wizyty dowiedzieliśmy się jakie słowniki istnieją oraz kiedy należy z nich korzystać. Następnie każdy z nas musiał sprawdzić pisownię lub znaczenie danego wyrazu. Zadanie to ułatwiły nam kartki, na których było napisane z jakiego rodzaju słownika mamy skorzystać. Znaczenie niektórych wyrazów  czy ich pisownia były oczywiste, ale spotkaliśmy się również z takimi terminami jak szafować czy janczary.  Na koniec rozwiązywaliśmy krzyżówkę, do której słowa pochodziły z zadań, które wcześniej rozwiązywaliśmy.

Lekcja w czytelni szkolnej z pewnością poszerzyła naszą wiedzę o rodzajach słowników i ich zastosowaniach. Każdy z nas musiał znaleźć znaczenie wyrazów, których nie używamy na co dzień, przez co zajęcia dostarczyły nam wielu niesamowitych przeżyć i doświadczeń.

Daria Markiewicz, kl. III c