2011-01-17 13:01:55

Wyprawa do Szczecina

Wyprawa do Szczecina

W mikołajkowym prezencie nasze panie wychowawczynie pani Maria Jędruszek (IVa) i pani Zdzisława Biernacka (IVb) zorganizowały nam wycieczkę do Szczecinie. Sobota 18 grudnia zapowiadała się interesująco. Mieliśmy obejrzeć przedstawienie pt. „Brzechwa dzieciom” przygotowane przez Operę i Operetkę w Szczecinie. Ta propozycja nas zainteresowała, bo „Akademia Pana Kleksa” to wspaniała baśń autorstwa Jana Brzechwy znana nam z lekcji języka polskiego. Byliśmy ciekawi nowych aranżacji piosenek, takich jak „Kaczka dziwaczka” czy „Na wyspach Bergamotach”. Niestety spotkał nas zawód. Odtwórca głównej roli złamał nogę i zaproponowano nam inną baśń „Kopciuszek”. Wielka szkoda musieliśmy się pogodzić z  takim obrotem sprawy. Trzeba przyznać, że to też udana propozycja i bawiliśmy się wspaniale.
W tym samym budynku mieści się wystawa Eureka. Wiele o niej słyszeliśmy, każdy z nas chciał sam wykonać różne eksperymenty. Sympatyczna pani oprowadziła nas po wystawie i ciekawie opowiadała o zgromadzonych eksponatach.
Później to już my byliśmy naukowcami. Wielkie bańki mydlane to przebój naszych doświadczeń, a słynny eliksir miłości zagościł w niejednym plecaku.
Pełni wrażeń wróciliśmy do Golczewa i z niecierpliwością oczekujemy na kolejny wyjazd.
Uczniowie klas czwartych

GALERIA