2015-05-08 19:21:56

Uczeń Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Golczewie zwycięzcą konkursu 'Around the United Kingdom'!

VII edycja konkursu języka angielskiego ‘Around the United Kingom’ odbyła się 30 kwietnia 2015 roku. Konkurs został przygotowany przez Szkołę Podstawową Nr 2 w Kamieniu Pomorskim. Celem tego konkursu było zachęcenie uczniów do pogłębiania wiedzy o Wielkiej Brytanii. Do konkursu przystąpiło 21 uczniów z 7 szkół powiatu kamieńskiego. Szkołę Podstawową w Golczewie reprezentowali: Wiktoria Radecka, Julia Bartniczuk i Krzysztof Grzejszczak. Konkurs miał formę pisemną i polegał na udzieleniu poprawnej odpowiedzi na podane pytania z różnych dziedzin życia Brytyjczyków: kultura i obyczaje tego narodu, literatura, polityka, historia i geografia. Wśród różnych zadań, w języku angielskim, było m.in.: uzupełnianie zdań wyrazami, napisanie krótkiej odpowiedzi, wybór prawidłowej odpowiedzi, łączenie, prawda-fałsz, zidentyfikowanie ludzi i miejsc itp. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnością posługiwania się językiem angielskim. Krzysztof Grzejszczak pokonał swoją wiedzą wszystkich uczestników i zajął zaszczytne I miejsce.