2015-05-15 12:37:37

X Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny

Golczewo, 14 maja 2015r.

X Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny – ZIEMIA NASZYM DOMEM

Od kilku lat Szkoła Podstawowa w Golczewie jest organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego dla klas I – III. W czwartek 14 maja 2015 r. odbyła się już X edycja tego konkursu pod hasłem „ZIEMIA NASZYM DOMEM”. W tegorocznym konkursie wzięło udział 6 szkół na trzech poziomach edukacyjnych (I–III): Szkoła Podstawowa w Błotnie, Szkoła Podstawowa w Jarszewie, Szkoła Podstawowa nr 1 i nr 2 w Kamieniu Pomorskim, Szkoła Podstawowa w Wysokiej Kamieńskiej oraz Szkoła Podstawowa w Golczewie.

Patronat nad tym przedsięwzięciem jak zawsze objęło Nadleśnictwo Rokita, które reprezentowała na konkursie pani Aleksandra Kowalewska – Szabla.

Realizacja tego konkursu pozwala wyposażyć uczniów w wiedzę i umiejętności stosowne do ich rozwoju i zdolności. Umożliwia ukształtowanie wrażliwości ekologicznej, wytwarza przekonanie, że przyroda jest wartością wspólną i jej stan zależy od każdego z nas. Pozwala na aktywne współuczestniczenie w ochronie środowiska oraz zwraca uwagę na problemy ekologiczne w najbliższym otoczeniu.

Wiedzę i znajomość zagadnień przyrodniczo – ekologicznych oceniała komisja w składzie:

Aleksandra Kowalewska Szabla – przedstawiciel Nadleśnictwa Rokita,

Ewa Danieluk, Lucyna Osowska, Jolanta Koćwin, Mariola Zwolska, Maria Urbaniak, Anna Talar – nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej.

Konkurs został rozegrany w czterech konkurencjach:

• zagadki
  • pytania PRAWDA - FAŁSZ
  • pytania A B C
  • test

Wyniki konkursu przedstawiły się następująco:

Na poziomie klas I

I miejsce – SP nr 2 Kamień Pom.

II miejsce – SP Golczewo

III miejsce – SP nr 1 Kamień Pom.

IV miejsce – Wysoka Kamieńska

V miejsce – SP Błotno

VI miejsce – SP Jarszewo

Na poziomie klas II

I miejsce – SP nr 2 Kamień Pom.

II miejsce – SP Jarszewo

III miejsce – SP nr 1 Kamień Pom.

IV miejsce – SP Golczewo

V miejsce – SP Błotno

VI miejsce – SP Wysoka Kamieńska

Na poziomie klas III

I miejsce – SP nr1 Kamień Pom.

II miejsce – SP Golczewo

III miejsce – SP nr 2 Kamień Pom.

IV miejsce – SP Wysoka Kamieńska

V miejsce – SP Jaroszewo

VI miejsce – SP Błotno

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez patrona konkursu - Nadleśnictwo Rokita. Konkurs przebiegał w przepięknej scenografii wykonanej przez  p.Urszulę Szukalską.

Renata Baraniak