2015-06-01 06:20:26

Żabawowy Dzień Dziecka

Dnia 1 czerwca w poniedziałek świętowaliśmy Dzień Dziecka. Pogoda dopisała żabom, ponieważ było pochmurno i czasami padał drobny deszcz. Słońce nam nie przeszkadzało w zabawie. Uczniowie od godziny ósmej przebierali się w zielone żaby, ponieważ taki był pomysł tegorocznego święta.

   Uroczyste otwarcie o godzinie 10.00 uświetniły osobistości: starosta kamieński pan Józef Malec, burmistrz Golczewa pan Andrzej Danieluk, proboszcz parafii ks. Jacek Fabiszak, zastępca burmistrza pan Lech Ferdynus,wice prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej pani Teresa Waszczenko, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu pani Barbara Urbanowicz.
   Pani dyrektor ZSP w Golczewie Aldona Kaczmarek powitała gości, a następnie wręczyła statuetki „Przyjaciela Szkoły” panu staroście Józefowi Malcowi, panu Dariuszowi Czerwonce oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Golczewie, którą reprezentował pan Damian Kiełbasa.
W tym specjalnym dniu wszystkie dzieci otrzymywały słodkości, drobne upominki, wiatraczki.
   Obchody prowadzone były przez panią Roksanę Jankowska z GOKIS – u, który był współorganizatorem imprezy. Na plenerowej scenie zaprezentowali się młodzi „artyści” ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Dodatkową atrakcją był: występ zespołu tanecznego KEEP, cheerleader’s, pokaz wozu strażackiego OSP Golczewo, przejażdżki motorem, zabawy na trampolinie, malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków. Całość imprezy uświetnili szczudlarze i przesympatyczna żabka z grupy artystycznej Vivaldi.
    Jednocześnie od godz. 8.00 do 14.00  na sali gimnastycznej rozgrywały się zawody sportowe piłki ręcznej, siatkowej i nożnej oraz w plenerze zabawy sportowe i gry dla klas. Rozgrywki cieszyły się dużą frekwencją.
    Komisje konkursowe wyłoniły i nagrodziły osoby, które wyróżniły się „żabawowym” strojem.
    Czekoladowe fontanny z owocami, pyszne ciasto upieczone przez rodziców, napoje oraz ciepła grochówka z kiełbasą cieszyły się uznaniem.
   Tego dnia nie zabrakło naszych gości w osobach nauczycieli, rodziców i dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim. Każde dziecko otrzymało pamiątkowe prezenty. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
   Dziękujemy Radzie Rodziców z ZSP w Golczewie i sponsorom, dzięki którym dzieci z spędziły dzień pełen atrakcji. Imprezę sponsorowali:
Pan Mariusz Wawrzyński
- Pani Ewa Skomorowska
- Pan Roland Prajwowski
- Pan Dariusz Czerwonka
- Pan Krzysztof Skaza
- Pan Jaromir Marks
- Pan Sebastian Szychulski
- Państwo Monika i Marek Zielińscy
- Bank Spółdzielczy Gryfice
- F.U.U. PAWTER Paweł Woźniak
- Koło Łowieckie ŻUBR
- Nadleśnictwo Rokita
- Zakład Ubojni i Przetwórstwa Drobiu MADAMA w Golczewie.