2015-06-19 18:52:29

53. Ogólnopolski Konkurs Filatelistyczny "Teraz Lubelskie, a Nałęczów jego perłą" - finał w Nałęczowie

W dniach 4-7 czerwca 2015 r. w Nałęczowie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Filatelistycznego pt. "Teraz Lubelskie, a Nałęczów jego perłą". Uczennice naszej szkoły: Marta Szymańska, Sara Urbanowicz i Karolina Czerwonka reprezentowały województwo zachodniopomorskie.

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy filatelistycznej i  tematycznej oraz budowie mini eksponatu.

Ponadto każdy uczestnik musiał przywieźć ze sobą projekt znaczka pocztowego.

Długie przygotowania przyniosły efekt: Marta Szymańska i Karolina Czerwonka zakwalifikowały się do ścisłego finału.

Ostatecznie Marta zajęła 4 miejsce, Karolina 5, natomiast Sara 6.

Jest to sukces zarówno uczniów, jak i opiekunów koła: Pana Jerzego Jasińskiego i Pani Anny Kapczyńskiej.

W wolnym czasie mieliśmy  okazję by zwiedzić Pałac Małachowskich, Muzeum Bolesława Prusa oraz Muzeum Stefana Żeromskiego. Miłym akcentem była także wyprawa na basen oraz lody.

Konkurs był niesamowitym przeżyciem. Z pewnością na długo będziemy jeszcze go wspominać!

Karolina Czerwonka, kl. III a