2011-01-19 08:38:38

Tradycja kolędowania

„Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś. Niech kolęduje z nami cała ziemia.”
To motto towarzyszyło uczestnikom IV Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kamieniu Pomorskim. Organizatorem konkursu było Liceum Ogólnokształcące  im. Bolesława Krzywoustego.
Eliminacje odbyły się w Święto Trzech Króli 06 stycznia 2011r.
Zespół Szkół Publicznych w Golczewie reprezentowały dwie uczennice ze szkoły podstawowej: Wiktoria Kiełbasa  z kl. Va oraz Julia Berezowska z kl. I c.
Nasze reprezentantki wykonały po dwa utwory. Wiktoria zaśpiewała kolędę „ Gdy śliczna Panna”, a także pastorałkę
pt. „Magia Świąt”. Wypadła rewelacyjnie i zdobyła I miejsce
w kategorii solistów szkoły podstawowej.  Nasza uczennica brała także udział w eliminacjach rejonowych
do Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, podczas których otrzymała wyróżnienie.
Natomiast uroczy debiut przed tak dużym gronem publiczności przeżyła najmłodsza uczestniczka Festiwalu Julia Berezowska. Zaśpiewała kolędę „ Pójdźmy wszyscy do stajenki”  oraz pastorałkę „ Bosy pastuszek” i otrzymała wyróżnienie.
Koncert galowy i wręczanie nagród laureatom odbyło się w katedrze kamieńskiej. Wiktoria oraz Julia zaśpiewały swoje utwory w nastrojowym wnętrzu starych murów w obecności władz kamieńskich, ks. Dziekana, dyrekcji LO,
sponsorów i mieszkańców miasta.
Rodzice naszych laureatek oraz nauczyciele: Mariola Gradek i Danuta Grzejszczak z dumą
i satysfakcją oklaskiwali sukces  „małych gwiazdek”  ZSP w Golczewie.

Danuta Grzejszczak