2015-06-26 13:44:01

OSTATNI DZWONEK, CZYLI ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Nadszedł długo oczekiwany moment dla wszystkich uczniów. Dzisiaj oficjalnie zakończyliśmy kolejny rok szkolny w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie. Dla niektórych był on trudny, dla innych pełen wyzwań i sukcesów, nowych doświadczeń. Ostatni raz w tym roku szkolnym dyrekcja, nauczyciele i uczniowie spotkali się w pełnym składzie, aby uroczyście zakończyć miniony rok szkolny oraz nagrodzić tych uczniów, którzy przez dziesięć miesięcy ciężkiej pracy zasłużyli na wyróżnienie.

 

Podczas apelu pani dyrektor Aldona Kaczmarek wręczyła statuetki  Najlepszy Uczeń 2015.
Tytuł ten otrzymują uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen. W szkole podstawowej najlepszym uczniem została Marta Szymańska ze średnią 5,82; natomiast w gimnazjum ten zaszczytny tytuł otrzymał Jakub Pajestka ze średnią ocen 5,6.

 

W dalszej części uroczystości Pani Dyrektor odczytała uczniów wyróżniających się w nauce w klasach I – III oraz wręczyła nagrody za 100 % frekwencję. Następnie po nagrody
i świadectwa z wyróżnieniem występowali uczniowie klas IV - VI. Na końcu nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali uczniowie klas I i II  gimnazjum oraz tegoroczni absolwenci naszego gimnazjum. Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy nie opuścili ani jednego dnia nauki.

 

Wielu z naszych uczniów swoją działalnością promuje naszą szkołę i miasto. Fakt ten został doceniony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej, którego przedstawicielka pani Teresa Waszczenko wręczyła nagrody uczniom: Jakubowi Pajestce, Kacprowi Bociańskiemu oraz Jakubowi Szymanowskiemu.

 

Na zakończenie uczniowie, którzy w bieżącym roku szkolnym kończyli poszczególne etapy edukacyjne, zatańczyli poloneza na 80 par. Ze szczególnym sentymentem spoglądaliśmy na uczniów klas III gimnazjum, którzy dziś stali się naszymi absolwentami.

 

Rozpoczynające się wakacje to dla jednych czas na zasłużony odpoczynek i zabawę, dla innych czas na rozwijanie swoich pasji. Pamiętajcie, że wakacje to przywilej ucznia, który kiedyś wraz z wejściem w dorosłe życie zostanie wam zabrany. Dlatego korzystajcie z niego w pełni,
ale bezpiecznie.

 

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody. Nabierajcie sił i energii na nadchodzący rok szkolny. Następny dzwonek dopiero we wrześniu!

GALERIA