2015-09-03 19:54:21

Tak spędzali wakacje nasi uczniowie

Osiem dni wspaniałej przygody przeżyli uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie podczas pobytu w Raciechowicach. Wycieczki po okolicy Beskidu Wyspowego i Pogórza Wielickiego zauroczyły uczestników pięknymi krajobrazami. Zobaczyli osobliwości przyrody Skalny Grzyb w Mierzniu i krzesławicki Diabelski Kamień. Wielką niespodzianką były wycieczki do Zakopanego i Krakowa. Wjazd wyciągiem krzesełkowym na skocznię narciarską Wielka Krokiew, wejście na Gubałówkę, spacer po Krupówkach, to atrakcje, które spotkały dzieci w Zakopanym. W Krakowie odwiedzili Zamek Królewski na Wawelu, smoka ziejącego ogniem, dziedziniec Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Stare Miasto i Barbakan. Przez opiekunów otoczeni serdecznością i życzliwością dzieci świetnie się poznały i zintegrowały. Przez cały czas pobytu miały bardzo dobrą opiekę gospodarzy. Wójt Gminy Raciechowice pan Marek Gabzdyl osobiście kilka razy spotkał się z dziećmi i opiekunami. W ostatnim dniu pobytu, każdy uczestnik otrzymał z rąk wójta drobny upominek.

Aldona Kaczmarek