2015-11-12 19:47:06

Święto Niepodległości

Dnia 11 listopada w kościele parafialnym p.w. Św. Andrzeja Boboli w Golczewie odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny z okazji 97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Pamiętając o tym, że słowa i czyny czerpane z mocnych serc, są dziełem owocnym i trafiają do serc i umysłów wielu.

Uczniowie ZSP w Golczewie zaprezentowali montaż muzyczno – liryczny. Był on wyrazem głębokiego szacunku i życzliwego wspomnienia. Poprzez rytmiczne brzmienie melodii i słów piosenek oraz wierszy, uczniowie pragnęli oddać radosny nastrój jednego z najistotniejszych wydarzeń naszego kraju. Dopełnieniem uroczystości było poruszające kazanie w treść którego z dużą finezją wplótł ks. Proboszcz słowa wielkich twórców polskiej literatury. Obecni mieszkańcy Golczewa i okolic mogli z pewnością zadać sobie pytanie: Czym była kiedyś Polska dla Polaków, a czym jest dziś?