2015-11-17 13:33:18

Zbieracz baterii

Rola edukacji ekologicznej w kształtowaniu postaw przyjaznych środowisku jest ogromna, szczególnie w przypadku dzieci i młodzieży, najbardziej wrażliwych na otaczającą przyrodę, u których silnie pobudzone są zdolności poznawcze. Bardzo ważnym zadaniem w naszej szkole jest wyrobienie nawyku segregacji odpadów, poszanowania przyrody i otaczającego środowiska. Dlatego wzorem lat ubiegłych w roku szkolnym 2014/2015 uczniowie Zespołu Szkół Publicznych brali udział w konkursie ekologicznym "Zbieracz baterii". Łącznie 23 uczestników uzbierało około 125kg baterii. Ilości przekazywanych baterii mieściły się w granicach od 25dag do 36kg.

I miejsce - Biliniewicz Izabela kl. V a

II miejsce - Poddębniak Maja kl. VI b

III miejsce - Szukalski Igor kl. VI b

Wyróżnienie - Major Jakub kl. II b

Dyplomy za udział otrzxymali:

Dusiak Filip, Wiączek Wojciech, Katowicz Magdalena, Grzejszczak Paweł, Madej Oskar, Tomczyk Jakub, Kamiński Kamil, Krukowski Mateusz, Grabowska Alicja, Furmanek Piotr, Zielińska Aleksandra, Cebulski Aleksander, Kuśmierek Jakub, Strycharczyk Krzysztof, Forgiel Rozalia, Opowicz Julia, Nowak Patrycja, Kasperek Aleksandra, Dębowczyk Weronika

Najaktywniejsi zbieracze otrzymali nagrody zaś wszyscy uczniowie pamiątkowe dyplomy.

Organizator Beata Piotrowska