2015-12-18 18:06:11

Pierwsza pomoc

Udzielanie pierwszej pomocy jest obowiązkiem wszystkich ludzi. Każdy musi reagować i w razie konieczności udzielić pomocy, wezwać odpowiednie służby ratownicze.

Uczniowie podczas zajęć technicznych pod opieką p. Urszuli Szukalskiej przygotowują się do uzyskania karty rowerowej. Muszą pokonać kilka etapów zaliczeń, aby otrzymać dokument uprawniający do samodzielnego poruszania się po drogach. Zobowiązani są do zaliczeń kolejnych sprawdzianów: wiedzy o zasadach ruchu drogowego, znajomość znaków drogowych, jazdy technicznej na rowerze oraz udzielanie pierwszej pomocy uczestnikom wypadków drogowych.

W ostatnim czasie uczyli się szybkiego reagowania w sytuacjach, w których będą zmuszeni alarmować odpowiednie służby ratownicze. Każdy uczeń dokonywał próbnego zgłoszenia telefonicznego o wypadku drogowym z uwzględnieniem wszystkich danych związanych ze zdarzeniem. Czwartoklasiści podeszli do tematu z powagą i wykonali zadanie wzorowo. Uczestniczyli także w zajęciach, które prowadziła pielęgniarka szkolna p. Danuta Matczak na temat wykonywania opatrunków w razie skaleczenia, złamania. Kolejnym tematem do realizacji będzie resuscytacja krążeniowo-oddechowa.