2016-01-20 10:03:57

Anielskie Jasełka

Dnia 19 grudnia 2015 roku w Golczewie w  sali GOKIS odbyła się premiera  przedstawienia bożonarodzeniowego , pt. „Anielskie Jasełka”. Grupa 32 uczniów z kl. III, IV i V, odgrywając biblijne role, wystąpiła podczas Wigilii dla samotnych zorganizowanej przez parafialny zespół Caritas. Mali aktorzy stanęli na wysokości zadania i z kolędą na ustach oraz tanecznym krokiem  wprowadzili niezwykle ciepły i  świąteczny nastrój  spotkania opłatkowego dla tych, którzy samotnie spędzają czas, często  w okrutnej biedzie. Wesołą opowieścią o narodzeniu Bożego Syna dzieci wlały w serca ludzi nadzieję, że tak naprawdę nigdy nie jesteśmy sami, a Bóg jest bardzo bliski człowiekowi, bo narodził się w ubóstwie i chłodzie jako bezbronne Dziecię.

Grupa teatralna wystąpiła także 22 grudnia prezentując Jasełka dla uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie.  Odwiedziliśmy także pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie. Z  kolędą na ustach po spektaklu złożyliśmy serdeczne życzenia nadziei, że o chorych i samotnych pamiętamy i z pewnością jeszcze w progi DPS zawitamy. Starsi ludzie bardzo życzliwie nas przyjęli i razem z nami śpiewali kolędy, a niektórzy nawet łezkę przy śpiewie ocierali. 

Kolejny występ odbył się w Święto Trzech Króli 6. stycznia w sali koncertowej GOKiS-u. Zaproszeni byli wszyscy rodzice, babcie i dziadkowie oraz  parafianie. Ku naszemu zdumieniu w sali zgromadziła się liczna grupa widzów.  Oklaski, którymi mali aktorzy zostali wynagrodzeni po występie dodały im sił i pewności, że podczas Wojewódzkiego Konkursu Misteriów Bożonarodzeniowych, zdołają wspiąć  się  na szczyt najlepszych ! Życzymy wielu sukcesów naszym reprezentantom.

Obsada:

Maryja- Izabela Biliniewicz, Józef- Mateusz Cieślikiewicz,                                             

Adam Chłopek, Antek Cerazy-pasterze

Tobiasz Maciejewski, Kacper Janowicz, Oskar Hałuszko- Królowie

Zuzia Kwiręg- diabeł, Tomek Myśliwiec- Herod

Ala Golec, Zuzia Stępień, Ola Liber- aniołowie recytatorzy, Nikola Kapusta

Weronika Nadzikiewicz-anioł i solistka, Julia Berezowska- solistka

W scenkach współczesnych zagrali:

Paweł Grzejszczak, Ula Oleksiewicz, Karolina Kurczak, Patrycja Nowak,

Amelka Kunkel, Przemek Telus, Oliwia Liro

Tańczące aniołki: Oliwia Kapczyńska, Maja Wereszczyńska, Hania Kolasińska, Karolina Jaworska, Maja Małecka, Julia Gajlun, Martyna Guga, Kalina Igras, Martyna Mucha, Wiktoria Grabowska.

Spektakl przygotowały nauczycielki Szkoły Podstawowej w Golczewie: p.Zdzisława Biernacka, p.Wioletta Pokwapisz i p.Danuta Grzejszczak.

GALERIA