2016-03-31 20:09:38

Dzień Wiosny

Obchody Dnia Wiosny z motywem przewodnim „W świecie teatru i poezji”

W związku z Międzynarodowym Dniem Teatru oraz Światowym Dniem Poezji, 21 marca uczniowie naszej szkoły mieli szczególny dzień. Zaakcentowali go prezentując swoje wcześniej przygotowane kreacje teatralne nawiązujące do motywów baśniowych i postaci ze znanych spektakli. Wiele klas podkreśliło Dzień Wiosny wyborem koloru stroju i przygotowując wiosenne i teatralne elementy dekoracyjne. Wielu uczniów wykonało maski teatralne, które były dekoracją podkreślającą ten dzień.

W związku ze Światowym Dniem Poezji ogłoszony został szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno-Literackiego pt. „Drzewo w literaturze i sztuce”. Organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Kamieniu Pomorskim. Prace konkursowe zostały zaprezentowane na wystawie. Zwycięscy pierwszego etapu to: Agata Wyka kl.Va, Wiktor Markiewicz kl. Va, Amelia Kunkel kl. 4b.

Uczniowie gimnazjum przygotowali wystawy tematycznie związane z teatrem:  geneza teatru i makieta teatru antycznego oraz „Od tragedii do groteski” (historia teatru).

Zgromadzone materiały i prezentacje poświęcone zostały obchodom Międzynarodowego Roku Szekspirowskiego. Przedstawiono sylwetkę dramatopisarza (manekin ubrany w odpowiedni strój), biografię, twórczość (znane utwory, cytaty, ciekawostki) oraz rekwizyty związane z epoką i książki autora.

W czasie przerw rozdawane były ulotki  konkursowe podkreślające motyw przewodni Dnia Wiosny. Ulotki z poprawnymi odpowiedziami uczestniczyły w losowaniu nagród sponsorowanych przez wychowawców klas: 6 biletów na spektakl do Opery na Zamku, który odbędzie się  26 kwietnia 2016 roku. Zakończenie imprezy odbyło się na przerwie obiadowej w świetlicy szkolnej. Szczęśliwcy wylosowali bilety do teatru. Mogliśmy podziwiać przebrania uczniów. Finałem była wspólna fotografia uczestników imprezy.

Dzieciom podobała się taka forma obchodów Dnia Wiosny o ciepłym i kolorowych charakterze.

Zdzisława Biernacka

GALERIA