2016-04-02 07:42:11

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO READING AND GRAMMAR

Międzyszkolne konkursy języka angielskiego odbywają się w naszej szkole już od siedmiu lat. Początkowo był to konkurs, który sprawdzał wiedzę dzieci w zakresie pisania po angielsku, wiedzy o morzu oraz różnych zagadnień gramatycznych. Od czterech lat konkurs ma na celu poszerzanie wiedzy w zakresie umiejętności czytania ze zrozumieniem, oraz wykorzystaniem wiedzy w praktyce. Na konkurs zostały zaproszone szkoły podstawowe powiatu kamieńskiego. W tym roku konkurs odbywał się w dniu Świętego Patryka, dlatego wszystkie dekoracje symbolizowały to święto (dekoracje wykonali uczniowie naszej szkoły). W konkursie wzięło udział siedem szkół: SP Wrzosowo, SP Jarszewo, SP Kołczewo, SP Wolin, SP-1 Kamień Pomorski, SP-2 Kamień Pomorski oraz ZSP Golczewo. Uczniowie najpierw pisali I etap konkursu w swoich szkołach, a w finale wzięło udział 21 uczniów.

Na poziomie klas czwartych zwyciężyli:

I miejsce Jarema Weronika SP-2 Kamień Pomorski
II miejsce Juszkiewicz Samanta SP Kołczewo
III miejsce Kwiatkowska Hanna SP-1 Kamień Pomorski

Na poziomie klas piątych zwyciężyli:

I miejsce Nowicka Martyna SP Wolin
II miejsce Przydryga Antoni SP-2 Kamień Pomorski
III miejsce Lichowska Kinga SP Kołczewo

Na poziomie klas piątych zwyciężyli:

I miejsce Stasińska Martyna SP-2 Kamień Pomorski
II miejsce Włodarczyk Martyna ZSP Golczewo
III miejsce Szymborski Jarosław SP-1 Kamień Pomorski

Puchar Dyrektora ZSP dla Najlepszej szkoły w tym konkursie otrzymała szkoła SP-2 Kamień Pomorski.

Uczniowie za miejsca I-III otrzymali książki, nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostali uczestnicy otrzymali książki i dyplomy. Dziękujemy za ufundowanie nagród: Dyrektorowi ZSP w Golczewie, Stowarzyszeniu Przyjaciół Ziemi Golczewskiej oraz miastu Szczecin.

Elżbieta Kulesza