2016-04-10 21:41:29

100 milionów drzew do 2017 r.

W dniu 7 kwietnia 2016r. uczniowie klasy II b (17 osób) i II c (15 osób) Szkoły Podstawowej w Golczewie wraz z wychowawczyniami Sylwią Wyką i Krystyną Zygałą wzięli udział w akcji sadzenia drzew w Leśnictwie Golczewo. Akcja ta jest integralną częścią Światowej kampanii sadzenia drzew „100 milionów drzew do 2017r.” polecanej przez Ministerstwo Środowiska, a zorganizowanej przez Ogólnoświatową Wirtualną Szkołę Environmental Online ENO z Finlandii.

Po instruktażu pana leśniczego W. Beściaka sposobu sadzenia drzewek, uczniowie z ogromnym zaangażowaniem pracowali pod fachową opieką pani Barbary Adamczyk - Starszego Specjalisty Służby Leśnej z Nadleśnictwa Rokita oraz leśników: pana Piotra Hołuba i pana Wiesława Beściaka. Uczniowie posadzili 200 drzew. Każdy uczestnik akcji otrzymał pamiątkową zakładkę do książki. Ostatnim etapem akcji było, przygotowane przez pana Piotra Hołuba, pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Udział uczniów w akcji sadzenia drzew na pewno będzie ich inspirować do współodpowiedzialności za najbliższe środowisko przyrodnicze oraz aktywnego angażowania się w ochronę lasu, jako niezwykle cennego czynnika ekologicznego. Dziękujemy za umożliwienie udziału w kampanii oraz poszerzenie wiedzy uczniów na temat znaczenia lasu i pracy służb leśnych.

GALERIA