2011-03-04 13:09:39

Życie świętego Dominika

Życie świętego Dominika


Uczniowie ZSP w Golczewie już od czterech lat uczestniczą w Archidiecezjalnym Przeglądzie Teatralnym o Tematyce Religijnej, który odbywa się w Szczecinie.
W tym roku szkolnym "aktorzy" ze Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Golczewie przygotowali przedstawienie pt. „Żyć jak święty Dominik”. Kilka tygodni trudnych przygotowań zakończyło się sukcesem, ponieważ zakwalifikowaliśmy się do finału i zajęliśmy III miejsce w kategorii klas IV - VI.
Dnia 03 marca 2011r. w Pałacu Młodzieży w Szczecinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Główną rolę, świętego Dominika zagrał Kamil Jasiński, uczeń kl. V b, który został wyróżniony jako najlepszy aktor przedstawienia i otrzymał nagrodę indywidualną.
Grupa teatralna składała się z 14 osób: Kamil Jasiński, Wiktoria Kiełbasa, Jakub Pajestka, Jakub Szymanowski, Michał Wabiszczewicz, Natalia Lis, Karolina Czerwonka, Magdalena Honkowicz, Aleksandra Suchomska, Anastazaja Wierzbińska, Oskar Rabczenko, Roman Biernacki, Mateusz Szewemoga, Kacper Bociański.
Opiekę nad grupą teatralną sprawowały panie Zdzisława Biernacka i Danuta Grzejszczak. Tańca uczyła pani Renata Szewernoga.

Danuta Grzejszczak

GALERIA