2016-11-17 11:55:27

Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Golczewie odbyła się uroczysta akademia poświęcona 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Burmistrz Golczewa – Pan Andrzej Danieluk, zastępca dyrektora szkoły – Pan Mariusz Michalik oraz rodzice i dziadkowie uczniów. Mieliśmy okazję przyswoić sobie ważne historyczne daty, poczuć ducha patriotycznych pieśni, które zagrzewały do walki naszych pradziadów. Była to również okazja do wysłuchania patriotycznych wierszy, które sławią naszą historię i nie pozwalają nam zapomnieć o tych ważnych dla nas wydarzeniach w dziejach Polski. Uroczystość przygotowali uczniowie klas trzecich i wychowawczynie: Pani Renata Baraniak, Pani Sylwia Wyka, Pani Bogumiła Rudolf, Pani Krystyna Zygała.