2016-11-20 11:44:28

Lekcja historii w Muzeum Narodowym w Szczecinie

W październiku uczniowie klas pierwszych gimnazjum wraz z wychowawcami wzięli udział w lekcji muzealnej, w Muzeum Narodowym w Szczecinie oraz w pawilonie wystawowym w Centrum Dialogu „Przełomy”. Celem wyjazdu było ukazanie znaczenia zabytków i dzieł sztuki, wdrażanie do pogłębiania zainteresowań malarstwem, rzeźbą i architekturą oraz wyrabiania właściwego stosunku do zabytków kultury i historii. Pobyt w Muzeum Narodowym był okazją  do bezpośredniego obcowania młodzieży ze sztuką. Miejsce to zrobiło na gimnazjalistach duże wrażenie, zwłaszcza, że niektóre eksponaty można było dotknąć lub zobaczyć na specjalnym ekranie.

Zajęcia okazały się nietypową lekcją historii, którą uczniowie będą bardzo długo pamiętać.