2016-11-25 12:53:50

Wycieczka

21 listopada uczniowie z klasy 2C i 2D Szkoły Podstawowej w Golczewie byli na całodniowej wycieczce w Koszalinie. Zwiedzanie rozpoczęli od Fabryki Pluszowego Misia. Tam poznali cykle produkcyjne powstawania pluszaków i ich krótką historię. Wycieczkę w fabryce zakończył krótki test. Za jego zdanie uczniowie otrzymali dwa, duże pluszoweki. Kolejnym etapem wycieczki była Fabryka Bombek. Uczniowie zobaczyli jak trudna jest ręczna praca robienia ozdób choinkowych. Dzieci miały możliwość własnoręcznie malować bombki. Bombki malowane przez dzieci panie Bożena Szudarek i Monika Grządzielska zabrały do szkoły. Nimi dzieci udekorują klasowe choinki. W Fabryce Bombek na pamiątkę, uczniowie otrzymali bombkę z ozdobnym napisem własnego imienia. Trzecim miejscem były warsztaty w Skansenie Chleba, w Ustroniu Morskim. Tam uczniowie nie tylko poznali historię chleba ale również wyrabiali własne bułeczki, które po upieczeniu zabrali do domów. Wycieczkę zakończył spacer po plaży w Kołobrzegu. Dzieci rozpoczęły go od mola, potem brzegiem morza przeszły do latarni morskiej, spacer zakończyły przy pomniku  zaślubin z morzem i przejściem pod pomnikiem z marzeniem w myślach.