2016-12-02 11:01:20

Pies - przyjacielem człowieka

24 listopada 2016 roku klasy 0-III odwiedziła p. Marta Tysiąc - Stępień, kierownik  Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego przebywania z psem, zachowania w sytuacji bezpośredniego zagrożenia ze strony zwierzęcia oraz uświadomienia potrzeby pomagania bezdomnym psom. Dzieci poznały między innymi historię schroniska, obowiązki pracujących tam osób oraz znaczenie współpracy schroniska z różnymi  instytucjami i osobami prywatnymi. Obejrzały prezentację multimedialną o rasach psów. Prowadząca spotkanie p. Marta wyjaśniała dzieciom, w jaki sposób zwierzęta reagują na zagrożenie i jak człowiek powinien postępować przy pierwszym spotkaniu z nieznajomym psem. Uczniowie opowiadali o tym, jak opiekują się swoimi zwierzętami i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Wykazały się dużą znajomością zasad pielęgnacji i prawidłowego ich żywienia. Z uwagą wysłuchały historii psów przebywających w schronisku oraz zadawały wiele pytań dotyczących omawianych zagadnień.