2017-01-25 04:57:38

Szkoła Podstawowa w Golczewie zdobyła kolejne laury na przeglądach teatralnych

Jedna Ewangelia o  Bożym Narodzeniu może być  w  tak  różny sposób ukazana w zależności od pomysłu twórcy. Tegoroczne Misterium „Ach, co za noc” o narodzinach Jezusa  przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Golczewie, zostało osadzone w klimacie niezwykłej nocy, orientalnej muzyce oraz tańcu. Największe wrażenie sprawiało tworzenie przez anioły  Gwiazdy betlejemskiej przy użyciu zwiewnego materiału. Udało się podczas wszystkich pięciu występów wykonać gwiazdę z ogromnym kunsztem. Uczniowie wcielili się w pasterzy, Maryję, Józefa, chorych ludzi, mędrców, nauczycielkę i cudowne owieczki oraz  podstępnego niedźwiedzia i Wielką Niedźwiedzicę, którzy okazali się ciemnymi charakterami naszego spektaklu. Przedstawienie było prezentowane szerokiej publiczności na trzech różnych scenach; w Golczewie dla uczniów -wprowadzając w atmosferę Świąt Narodzenia Pańskiego, kolejny raz 13 stycznia  dla rodzin i zaproszonych gości  z naszej gminy i delegacji z zagranicy. Wystąpiliśmy w Kamieniu Pom. podczas Wojewódzkiego Przeglądu  Misteriów uzyskując Puchar Marszałka Zachodniopomorskiego i tytuł Laureata. Natomiast dnia 19  stycznia zaprezentowaliśmy swoje umiejętności teatralne na scenie w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu, uzyskując ponownie tytuł  Laureata i bardzo cenne nagrody.  W przedstawieniu brało udział 28 aktorów z klas III-VI. Nad całością scenariusza, kostiumów,  muzyki i  choreografii tańca czuwały nauczycielki: Renata Baraniak i Danuta Grzejszczak. Od kilku lat szkoła w Golczewie znajduje się w gronie najlepszych zespołów teatralnych, więc tym większe dla nas zadanie, aby w przyszłym roku, ponownie dać z siebie wszystko, aby sięgnąć po szczyt. Dziękujemy wszystkim wspaniałym uczniom, którzy są obdarzeni talentami i chętnie dzielą się nimi z innymi, dostarczając tylu duchowych wrażeń.