2017-03-27 11:57:54

Święto teatru w naszej szkole

27 marca od kilkudziesięciu lat jest Międzynarodowym Dniem Teatru. W naszej szkole podkreślamy to święto corocznie, a formy spotkań ze sztuką są różnorodne. W poprzednich latach łączyliśmy ten dzień z rekolekcjami organizując Biblijne Przeglądy Teatralne. W zeszłym roku celebrowaliśmy Światowy Dzień Poezji, który przypada 21 marca, czyli w Dniu Wiosny. W tegoroczne spotkanie z teatrem zaangażowane zostały klasy IV-VI, które wcześniej wylosowały motyw przewodni dla swojej klasy. Od samego rana na korytarzach szkoły pojawiły się postacie z mitologii, baśni, bajek, legend, gdzieniegdzie przemknął Harry Potter, czy robot z bajek Stanisława Lema. Klasy na apelu zaprezentowały się w rytmie muzyki. Najciekawsze kreacje zostały nagrodzone biletem do teatru na spektakl pt. „Tajemniczy ogród”.

Zdzisława Biernacka