2017-04-06 10:18:11

Konkurs łowiecki

24 marca 2017 roku w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie odbyło się uroczyste podsumowanie projektu łowieckiego. Wręczone zostały nagrody w trzech konkursach: plastyczny pt. „Łowiectwo w oczach dzieci”, przyrodniczo – łowiecki pt. „Łowiectwo-między kulturą a naturą” oraz fotograficzny pt. „Łowiectwo w polskim krajobrazie”. Współorganizatorem konkursów było Koło Łowieckie „Żubr”. Celem takich form współzawodnictwa uczniów jest kształtowanie właściwych postaw dzieci i młodzieży wobec przyrody oraz możliwość poznawania tradycji, etyki i obyczajów łowieckich. Wskazują prawdę o ogromnej pracy tych instytucji na rzecz odnowy przyrody. W świetlicy szkolnej zostały wystawione najlepsze prace uczniów – zdjęcia, makiety i prace malarskie. Uczniowie, którzy wygrali:

I miejsce -Izabella Biliniewicz

II miejsce- Marcela Kolasińska

III miejsce – Paweł Grzejszczak

III  miejsce – Natala Furmanek

Na poziomie klas I-III:

I miejsce- Nadia Pawluś

II miejsce - Julia Kolec

III miejsce - Alicja Leus

III miejsce - Alan Dranikowski

W konkursie przyrodniczo –łowieckim do najlepszych należą:

W klasach IV – VI:

Julian Zieliński- I miejsce

Oskar Hałuszko – II miejsce

Izabella Biliniewicz – III miejsce

Nagrody ufundowało Koło Łowieckie „Żubr”, a wręczył Prezes koła Pan W. Bratek.

Uczniowie przywitali myśliwych i pożegnali hasłem „Darz Bór”.