2017-04-06 14:59:05

Zdobyliśmy III miejsca!!!

W środę  05  kwietnia odbył się Etap Powiatowy XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa  w Ruchu Drogowego, który miał miejsce w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim.

Celem turnieju było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzacje przepisów i zasad bezpieczeństwa poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu  popularyzowanie podstawowy zasad  i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu oraz inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W eliminacjach brały udział czteroosobowe drużyny (2 dziewczyny i 2 chłopców) ze szkoły podstawowej i trzyosobowe z gimnazjum. Każda z nich musiała wykazać się wiedzą na temat ruchu drogowego oraz umiejętnościami praktycznymi. Na początku każdy uczestnik rozwiązywał test z ruchu drogowego. Druga część to sprawdzenie umiejętności po mobilnym miasteczku ruchu drogowego a także jazda na torze przeszkód (slalom, rynna, łezka, przenoszenie przedmiotu, tarka, itd.). Całość zmagań kończyła konkurencja udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szkołę podstawową reprezentowali: Izabela Biliniewicz, Zuzanna Kwiręg, Marek Wawrzyński i Dawid Starzyński, którzy zajęli III miejsce spośród ośmiu szkół powiatu kamieńskiego. Opiekunem drużyny była pani Urszula Szukalska.

Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Golczewie reprezentowali: Katarzyna Trzepałka, Kacper Strzelecki i Igor Szukalski. Drużynowo zajęli III miejsce spośród sześciu szkół gimnazjalnych powiatu kamieńskiego. Wielkie gratulacje należą się Kacprowi Strzeleckiemu, który otrzymał puchar za zajęcie II miejsca w klasyfikacji indywidualnej. Opiekunem grupy był pan Michał Stróż.

Obie drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.